Instaprofile

yastunes@


صفحه اینستاگرام

زندگی نامه و اینستاگرام یاس

یاسر بختیاری ملقب به یاس از خوانندگان نامی رپ فارسی در 1361/3/30 هجری شمسی در استان گیلان متولد شد. او در سن 16سالگی توسط پدرش متوجه علاقه و استعداد خود به موسیقی و سبک رپ شد که امروزه یاس را از اولین رپرهای فارسی میشناسند. یاسر 3 خواهر و یک برادر کوچکتر دارد.

درست 2 سال پس از پیدا کردن یکی از هدف های اصلی خود  پدرش را از دست داد از انجا که پسر ارشد خانواده بود مجبور به مدیریت خانواده وکارکردن شد.  او صبح ها از ساعت 8 تا ساعت 6 عصر مشغول کار کردن در شرکت عموی خود بود و پس از آن با ماشین پیکانی که داشت تا ساعت 11 شب مسافر کشی میکرد. او ساعت11 به خانه ی دوستش میتا ملکی میرفت و مشغول کار موسیقی میشد برنامه ی زندگی یاس تا 6 سال همین بود او خود را مدیون میتا ملکی میداند. او اولین خواننده رپ است که موفق به مجوز گرفتن برای انتشار اهنگ یادت نره به همراه مجید غفوری خواننده پاپ شد. مضنون بیشتر اهنگ های یاس انتقاد واعتراض به مسائل اجتماعی بود.

  فعالیت های هنری

یاس کنسرت هایی در شهرهای مختلف امریکا نظیر لس انجلس، واشینگتن، لاس وگاس، نیویورک، دیترویت، شیکاگو وهمچنین تجربه ی حضوردر دبی و لندن  را داشته است.  وی همچنین به عنوان نماینده ی رپ فارسی تجربه ی اجرا در برخی از دانشگاه های امریکا نظیرمیشیگان ونیویورک را داشته است.

یاس علاوه بر مصاحبات داخلی باشبکه های خارجی ازجمله شبکه CNN امریکا،همچنین اردشیر احمدی درباره ی مستندی به نام “از زیر زمین تا بام تهران”مصاحبه کرده است. شبکه BBC امریکا یاس راحامل صلح و صدای اعتراض قشر موسط مردم ایران معرفی کرده است.

از دیگر فعالیت های هنری نیز میتوان به ایفای نقش او در فیلم ها ومستندات،بلند برنا کازرانی به نام”رعد،یک داستان زنانه”که تیتراژ پایانی ان هم با صدای اوست و همچنین فیلم مستند”ROCK ON”با تهیه کنندگی شهیار کبیری اشاره کرد.

همسر و منیجر یاس

ندا سرمست همسر و منیجر یاس از علاقه و دوست داشتن خود نسبت به او در طی 9 سال اشنایی میگوید.وی در رابطه با ماجرای اشنایی خود با یاس میگوید: یک روز به یکی از استدیو های ضبط موسیقی رفتم تا پیش از آن حتی نمیدانستم هیپ هاپ در ایران وجود دارد بهم گفتن اینجا کسی هست که ایرانی کار میکند و حرف های خوب ومثبتی هم میزند، وقتی به آن جا رسیدم اولین اهنگی که گذاشته بودند زلزله بم بود واقعا اشکم درآمد. پس از کمی گفتگو فهمیدم که پدرش را در سن 18سالگی ازدست داده برایم خیلی تجربه ی جالبی بود،خواننده ای ک هدفش پول نبود و تنها با قلبش کار میکرد.

او درباره ی انتخاب نکردن یاس در فیلمش میگوید:هیچکس برای هیپ هاپ ایران خیلی زحمت کشیده و من احساس کردم اون میتونه اینده و حرف های متفاوتی داشته باشد.

 

یاسر بختیاری ملقب به یاس از خوانندگان نامی رپ فارسی در 1361/3/30 هجری شمسی در استان گیلان متولد شد.
یاس کنسرت هایی در شهرهای مختلف امریکا نظیر لس انجلس،واشینگتن،لاس وگاس،نیویورک،دیترویت، شیکاگو وهمچنین تجربه ی حضوردر دبی و لندن  را داشته است.
ندا سرمست میگوید: یک روز به یکی از استدیو های ضبط موسیقی رفتم تا پیش از آن حتی نمیدانستم هیپ هاپ در ایران وجود دارد بهم گفتن اینجا کسی هست که ایرانی کار میکند و حرف های خوب ومثبتی هم میزند، وقتی به آن جا رسیدم اولین اهنگی که گذاشته بودند زلزله بم بود واقعا اشکم درآمد آنجا بود که با یاس آشنا شدم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *