Instaprofile

reza_rashidpour@


صفحه اینستاگرام

رضا رشیدپور

زندگی نامه و اینستاگرام رضا رشیدپور

رضا رشیدپور تهیه کننده، بازیگر، مجری و کارگردان مشهور ایرانی متولد روز نوزدهم مرداد سال 1357 و در شهر تبریز است.

امروزه صدا و سیما نقش زیادی در سرگرم کردن مردم در خانه ها دارد، در این بین بازیگران و مجریان توانسته اند شهرت بسیاری در بین مردم پیدا کرده و تبدیل به سلبریتی هایی مشهور شوند. رضا رشیدپور هم یکی از این مجری هاست که با حاشیه هایی که در گذشته برای وی بوجود آمد توانسته خود را به اکثر مردم ایران بشناساند.

خانواده و تحصیلات

رضا رشیدپور در خانواده ای معمولی به دنیا آمد که در آن مادرش خانه دار و پدرش هم مهندس برق و الکترونیک بود. وی همچنین یک خواهر کوچکتر هم دارد که در رشته معماری تحصیل کرده است. پدرش در حادثه ای که برای وی در سال 1376 رخ داد، از قسمت نخاع مصدوم شد و پس از مدت کوتاهی هم فوت کرد.

در درس های مدرسه همیشه نفر اول بود و بهترین نمره هارا داشت بطوریکه توانست با تلاش های خود مدرک دیپلم خود را با نمره عالی 19.86 دریافت کند. ادامه تحصیلات خود را پس از کنکور، همزمان در دو رشته عمران و کارگردانی گذراند و در پایان با نمره های عالی از هردو این رشته ها فارغ التحصیل شد. جالب است بدانید که رضا رشیدپور همچنین در دوره های کلاسی خلبانی هم شرکت داشته اما در پایان قبول نشده است.

ورود به عرصه تلویزیون

برای اولین بار در سال 1372 بود که تصمیم گرفت تا وارد عرصه صدا و سیما شود. همانطور که در قبل گفتیم وی در زمینه ها مختلفی چون: بازیگری، مجری گری، تهیه کنندگی و کارگردانی فعالیت دارد. از فیلم های معروفی که تا بحال در آن ها نقش داشته می توان به: سوپر استار، بی پولی، قاتل اهلی، در امتداد شهر و… اشاره کرد که در همه این فیلم ها به خوبی درخشیده است.

در حرفه مجری گری هم که حوزه اصلی فعالیتش است به خوبی درخشیده و در برنامه های تلویزیونی معروفی چون: مثلث، شب شیشه ای، صفر صفر، شب آرام، نودو نو و… در نقش مجری ظاهر شده است.

رضا رشید پور همچنین در حوزه کارگردانی هم بسیار فعال است و در سال 92 با کارگردانی برنامه عینک آفتابی که در شبکه نسیم پخش شد، پس از مدتی که از صدا و سیما دور بود دوباره فعالیت خود را در این عرصه آغاز کرد.

ازدواج

همسر رضا رشیدپور، نغمه مهرپاک هم یکی از مجریان مشهور صدا و سیما است که در سال 1382 ازدواج کردند و هم اکنون یک دختر ب نام هلن دارند.

ورود به عرصه تهیه کنندگی در سینما

رضا رشیدپور برای اولین بار در خرداد سال 98 تصمیم گرفت تا وارد عرصه تهیه کنندگی سینما شود و اولین فیلمی که تهیه کنندگی آن را بر عهده گرفت، فیلم در رادار بمانید بود. در زیر بخشی از گفته های رضا رشید پور در رابظه با این فیلم و اولین تجربه اش در تهیه کنندگی را میبینید:

قصهٔ خلبان یک هواپیمای مسافربری را روایت می‌کند که مجبور می‌شود در ارتفاع سی و سه هزار پایی خبری وحشتناک را که همان لحظه روی زمین اتفاق افتاده، برای مسافرانش بازگو کند. پیش تولید این پروژه پس از عید فطر آغاز می‌شود. تعداد زیادی از عوامل این فیلم جوان هستند و کارگردان این فیلم جوان و فیلم اولی است. نقش خلبان که یکی از نقش‌های مهم قصه است به یک بازیگر خارجی سپرده می‌شود.

 

 

رضا رشیدپور تهیه کننده، بازیگر، مجری و کارگردان مشهور ایرانی متولد روز نوزدهم مرداد سال 1357 و در شهر تبریز است.
برای اولین بار در سال 1372 بود که تصمیم گرفت تا وارد عرصه صدا و سیما شود. همانظور که در قبل گفتیم وی در زمینه ها مختلفی چون: بازیگری، مجری گری، تهیه کنندگی و کارگردانی فعالیت دارد.

دسته بندی:

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *