Instaprofile

goharkheirandish@


صفحه اینستاگرام

گوهر خیراندیشزندگی نامه و صفحه اینستاگرام گوهر خیراندیش

گوهر خیراندیش گوینده رادیو و بازیگر سینما و تلویزیون، متولد 1 شهریور 1333 در شیراز است. فارغ التحصیل رشته بازیگری و کارگردانی در مقطع لیسانس از دانشگاه تهران است و در سال 1379 دکترای افتخاری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته است.

ازدواج

گوهر خیراندیش در سال 1351 با جمشید اسماعیل خانی بازیگر و کارگردان تئاتر ازدواج کرده است. که ثمره این ازدواج دو دختر به نام های آزاده و آناهیتا و یک پسر به نام امید که اکنون ساکن امریکاست می‌باشند.

در سال 1381 با فوت همسرش به علت سکته مغزی، خانم خیراندیش رفت و آمدش به آمریکا شروع می‌شود. او همچنین سابقه برگزاری کارگاه های آموزشی در چند دانشگاه معتبر آمریکا دارد.

شروع بازیگری

برای اولین بار در سال 1349 با حضور در نمایش عروس در نقش عذرا به کارگردانی جمشید اسماعیل خانی، حرفه بازیگری را آغاز نمود. پس از آن در سال 1364 با حضور در سریال آئینه وارد قاب تلویزیون شد. و همچنین در سال 1365 حضورش در فیلم روزهای انتظار، اولین تجربه او در سینما را رقم زد.

دوبله و صدا

گوهر خیراندیش مدتی در برنامه صدای عبرت که از شبکه سراسری رادیو پخش می‌شد فعالیت داشت.

تدریس

خانم خیراندیش در سال 57 تدریس را از خانه فرهنگ شیراز آغاز کرد و پس از مدتی به اصفهان رفت و در کانون سینماگران جوان این شهر حرفه کارگردانی و بازیگری را آموزش داد. بعد به تهران رفت و به عنوان مدرس ثابت کانون سینماگران تهران فعالیتش را آغاز کرد.

افتخارات و جوایز

  • برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن در بیستمین دوره از جشنواره فیلم فجر برای فیلم ارتفاع پست
  • برنده بهترین بازیگر نقش مکمل زن سال در هفدهمین دوره منتخب نویسندگان و منتقدان
  • برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن در هفتمین جشن خانه سینما  برای فیلم دنیا
  • برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم رسم عاشق کشی

 

گوهر خیراندیش در سال 1351 با جمشید اسماعیل خانی بازیگر و کارگردان تئاتر ازدواج کرده است. که ثمره این ازدواج دو دختر به نام های آزاده و آناهیتا و یک پسر به نام امید که اکنون ساکن امریکاست می‌باشند.
برای اولین بار در سال 1349 با حضور در نمایش عروس در نقش عذرا به کارگردانی جمشید اسماعیل خانی، حرفه بازیگری را آغاز نمود.
خانم خیراندیش در سال 57 تدریس را از خانه فرهنگ شیراز آغاز کرد

دسته بندی:

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *